top of page
  1. Terapi süreci ne kadar sürüyor?

Süreç minimum 8-12 seans sürer. 8-12 seans sürecinde daha çözüm odaklı ve bilişsel davranışçı teknikleri uyguluyorum. Görünür, acil, kriz durumundaki problemler çözüldükten sonra 2-3 yıla kadar terapi sürecimiz Hümanistik Terapi odaklı devam etmektedir.

2. Seansların sıklığı ve süresi nedir?

Haftada bir 50 dakikadır. Danışanın durumuna göre haftada 2, 2 haftada bir ya da ayda bir şekilde görüşmeler de gerçekleştirilebilmektedir.

3.Online Terapi süreci nasıl işliyor?

05422741712 numaralı telefon veya elifterzikoy@hotmail.com mail adresinden iletişim kuruyoruz. Ardından karşılıklı uygun tarih ve saati belirliyoruz. Size belirttiğim ibana seans ücretini yatırdıktan sonra SKYPE üzerinden seanslarımızı gerçekleştiriyoruz. Faturanız aylık olarak email adresinize gönderilmektedir.

4. Online Terapi yüz yüze terapi kadar etkili midir?

Kesinlikle evet. Her ne kadar yüz yüze terapileri tercih etsem de online terapilerimden de çok güzel sonuçlar alıyorum. Eğer Bursa dışında ikamet ediyorsanız ya da evden çıkma ile ilgili problemler yaşıyorsanız kaliteli bir internet sağlayıcınız varsa yüz yüze terapilerle eşit oranda verim alacağımızı bilmenizi isterim.

5. Online Terapi kimlere uygundur, kimlere değildir?

Çocuklarla oyun terapisi yaptığım için, çocuklara online terapi ne yazık ki yapamıyorum. Bireysel ve çift olarak yetişkinler online terapiden faydalanabilirler.

6. Süreç bittikten sonra yeniden destek alabiliyor muyuz?

Ne zaman isterseniz ben buradayım. Genellikle danışanlarım terapi sürecini tamamladıktan sonra nüksetmeyle ilgili bilgi sahibi oldukları için tek başlarına sorunlarını atlatabilecek düzeye gelmiş olurlar. Süreç sonrasında dönem dönem psikolojik danışma şeklinde gerek görürseniz yeni seanslar alabilirsiniz.

7.Seanslar resmi olarak kaydoluyor mu?

Hayır. Yalnızca sizin ya da bir başkasının hayatı ya da yasadışı bir durum söz konusu olduğunda, bilginiz dahilinde yasal

bottom of page